Content of popup

Archiwum aktualności

28 Październik 2014

Poczytaj mi przyjacielu

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku przystąpiła do programu edukacyjnego „Poczytaj mi przyjacielu”. Podmiotem prowadzącym ten program jest Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. Program ma charakter całoroczny.

czytaj dalej ...

28 Październik 2014

Dzień Białej Laski w Poraju

Tradycyjnie jak co roku w październiku obchodzimy święto osób niewidomych i niedowidzących - ,,Międzynarodowy Dzień Białej Laski’’. Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w Poraju.

czytaj dalej ...

19 Październik 2014

Emeryci z Choronia i Dębowca na wycieczce

Grupa emerytów zrzeszonych w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu odwiedziła Pszczynę i Goczałkowice. Wyjazd wsparł wójt Łukasz Stachera.

czytaj dalej ...

19 Październik 2014

Foto Lot nad Jurą

W Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż fotografii Marcina Skabka. Różnorodność pejzaży oraz doskonałe umiejętności techniczne pozwoliły na stworzenie cyklu prac pt. "Północna Jura z góry".

czytaj dalej ...

16 Październik 2014

Nauczyciele nagrodzeni

Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera nagrodził wyróżniających się w swojej pracy dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli. Na spotkanie, które z tej okazji odbyło się w porajskim Urzędzie Gminy, zaproszono nagrodzonych dyrektorów i nauczycieli.

czytaj dalej ...

15 Październik 2014

Europejskie śpiewanie

W piątek 26 września br., w Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju, odbył się II Festiwal Piosenki Europejskiej w ramach obchodzonego corocznie Dnia Języków Europejskich.

czytaj dalej ...

14 Październik 2014

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam serdeczne życzenia Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Oświaty z Gminy Poraj.
Życząc satysfakcji z wykonywanej pracy pedagogicznej, dziękuję Państwu za trud włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży.

Wójt Gminy Poraj
Łukasz Stachera
wraz z Radnymi

czytaj dalej ...

11 Październik 2014

Magdalena Cielecka Honorowym Obywatelem Gminy Poraj

We wtorek 7 października, podczas uroczystości otwarcia Sali Widowiskwo-Kinowej „Bajka” w Poraju, tytuł Honorowy Obywatel Gminy Poraj odebrała Magdalena Cielecka, znakomita polska aktorka, urodzona w Żarkach Letnisku. Uchwałę w sprawie nadania tytuły, podjęła Rada Gminy Poraj. Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera uhonorował artystkę okolicznościowym medalem „Honorowy Obywatel Gminy Poraj”.

czytaj dalej ...

11 Październik 2014

Sala widowiskowo- kinowa „Bajka” w Poraju otwarta

Nadanie Honorowego Obywatelstwa urodzonej w Żarkach Letnisku aktorce Magdalenie Cieleckiej, przecięcie wstęgi i scenka rodzajowa z rodzenia się pomysłu o modernizacji obiektu oraz występy „Szalonej Piątki Plus”, Krystyny Maciejewskiej i „Czarnych Charakterów”, złożyły się na uroczystość otwarcia przebudowanej sali widowiskowo-kinowej w Poraju. GALERIA.

czytaj dalej ...

11 Październik 2014

Pieczonki u emerytów w Jastrzębiu

W sobotę 27 września, w budynku wielofunkcyjnym w Jastrzębiu, odbyło się spotkanie członków i sympatyków koła emerytów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jastrzębiu.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę