Content of popup

Archiwum aktualności

24 Marzec 2015

Niska emisja. Trwa ankietyzacja

Informujemy, że Gmina Poraj przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej” w ramach Priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność.

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy Poraj
w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie do Urzędu Gminy najpóźniej do 30 kwietnia.

Ankieta oraz informacje dostępne na stronie Gminy, w zakładce Ochrona środowiska – Niska emisja: http://ugporaj.pl/content.php?ContentId=248

czytaj dalej ...

23 Marzec 2015

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie na drodze

W Szkole Podstawowej w Poraju odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest na terenie gminy po raz kolejny. Wygrały go ekipy ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu i Gimnazjum w Żarkach Letnisku.

czytaj dalej ...

17 Marzec 2015

Turniej Mini Siatkówki w Poraju

W środę 18 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Poraju odbył się Turniej w Mini Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Poraj. Do rywalizacji przy siatce stanęli chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych.

czytaj dalej ...

16 Marzec 2015

Dzień Kobiet u emerytów z Choronia

Tradycyjnie, w okolicach Dnia Kobiet, zarząd chorońskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował Dzień Kobiet. Były życzenia od władz gminy i wspólna biesiada w dobrych nastrojach.

czytaj dalej ...

13 Marzec 2015

Koncertowy Dzień Kobiet

W piątek, w przededniu święta wszystkich pań, na zaproszenie Wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju – Magdaleny Ryziuk – Wilk, w sali widowiskowo – kinowej „Bajka” w Poraju gościły panie z terenu gminy Poraj, reprezentujące różne środowiska społeczne, by wspólnie świętować Dzień Kobiet. GALERIA.

czytaj dalej ...

10 Marzec 2015

Słodka lekcja gotowania

W ostatnią środę lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbyły się - już po raz dwudziesty drugi – warsztaty kulinarne. Tym razem tematem przewodnim były desery, a kulinarne spotkanie poprowadził Szymon Damijan – absolwent Zespołu Szkół w Żarkach, laureat wielu konkursów kulinarnych.

czytaj dalej ...

05 Marzec 2015

Zagrał Proletaryat

W niedzielę scena sali widowiskowo-kinowej „Bajka” należała do grupy Proletaryat. Mocne, rockowe granie w Poraju, i to w wykonaniu legendy polskiej muzyki było możliwe dzięki kilku szczęśliwym zbiegom okoliczności, a także zaprzyjaźnionej z GOK-iem grupie „Eskalacja”, która to była głównym sprawcą tego niecodziennego wydarzenia artystycznego.

czytaj dalej ...

04 Marzec 2015

Wernisaż Dominiki Ruty

W piątek 27 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne łączące muzykę z malarstwem. Bohaterka tego wieczoru, a zarazem autorka eksponowanych prac – Dominika Ruta – wprowadziła wszystkich poprzez swoją muzykę w świat jej emocji i uczuć.

czytaj dalej ...

02 Marzec 2015

Ślub w plenerze? Czemu nie

Od 1 marca przyszli małżonkowie będą mogli wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego. Para będzie musiała złożyć wniosek do kierownika urzędu.

czytaj dalej ...

02 Marzec 2015

Dowody osobiste po nowemu

Od 1 marca urzędy gmin mają dostęp do Systemu Rejestrów Państwowych. Będzie to jedna, centralna baza danych zawierająca m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Będzie można również nadawać dzieciom imiona obcego pochodzenia.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę