Content of popup

Archiwum aktualności

18 Lipiec 2014

Muzyczne talenty z Gminy Poraj w Koszęcinie

Już po raz dwunasty, 27 maja, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie spotkali się na wspólnej scenie utalentowani uczniowie i nauczyciele. W tym roku po raz pierwszy na XII Integracyjnej Scenie Prezentacji wystąpili również utalentowani seniorzy.

czytaj dalej ...

18 Lipiec 2014

Na stryszku babuni

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku odbył się coroczny Festyn. Tym razem imprezie towarzyszyła giełda staroci, dzięki której udało się zasilić nieco szkolną kasę.

czytaj dalej ...

15 Lipiec 2014

Minister sportu odznaczył wójta Łukasza Stacherę

Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat przyznał wójtowi gminy Poraj Łukaszowi Stacherze odznakę „Za zasługi dla sportu”. To znaczące wyróżnienie przyznane zostało za dostrzeganie znaczenia sportu i kultury fizycznej, wspieranie jego rozwoju, stwarzanie warunków i możliwości dzieciom i młodzieży do rozwijania zainteresowań sportowych, poprzez atrakcyjną ofertę sportową.

czytaj dalej ...

15 Lipiec 2014

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj

Zakup blisko 270 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu, dla osób najuboższych i niepełnosprawnych, wraz z pakietem niezbędnych szkoleń w ich obsłudze oraz budowę infrastruktury przesyłowej – to wszystko przewiduje realizowany przez Urząd Gminy projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj”. Sprzęt trafi do gospodarstw domowych, a także instytucji, gdzie będzie można za darmo skorzystać z Internetu. Wkrótce rozpocznie się nabór osób do programu.

czytaj dalej ...

14 Lipiec 2014

Półmaraton Porajski wokół Zalewu

Kilkuset biegaczy z całej Polski, wystartowało w biegu półmaratońskim, który z okazji Dni Gminy Poraj, odbył się 29 czerwca. Były również krótsze dystanse oraz biegi dla dzieci. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera. Na trasie nie zabrakło zawodników z Gminy Poraj. GALERIA.

czytaj dalej ...

10 Lipiec 2014

Rywalizowali strażacy ochotnicy

Kilkudziesięciu strażaków ochotników z gminy Poraj wzięło udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP, które odbyły się w sobotę 21 czerwca na boisku w Masłońskim. Była to jednocześnie reaktywacja boiska i zaplecza klubowego Unii Masłońskie, które przy wsparciu Urzędu Gminy jest aktualnie modernizowane.

czytaj dalej ...

08 Lipiec 2014

Pierwszy raz po włosku i ... od razu sukces

W dniach 5 i 6 lipca 2014 zespół wokalny „Szalona Piątka Plus” zaprezentowała się na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Włoskiej La Scarpa Italiana, który odbył się w Wyrzysku, woj. Kujawsko-pomorskie.

czytaj dalej ...

08 Lipiec 2014

Wójt Stachera z absolutorium

W czwartek 26 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy. Radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę udzielającą wójtowi Łukaszowi Stacherze absolutorium za wykonanie budżetu w 2013r.

czytaj dalej ...

07 Lipiec 2014

Mistrzostwa w futsal o Puchar Wójta

W sobotę 5 lipca odbyły się Wakacyjne Mistrzostwa Futsal o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery.

czytaj dalej ...

01 Lipiec 2014

Dni Gminy Poraj za nami

Prezentujemy galerię zdjęć z Dni Gminy Poraj, które odbyły się w dniach 28 i 29 czerwca. Święto Gminy to ogromna impreza rozrywkowa z całą masą trakcji, nie tylko muzycznych. W tym roku na scenie przed kilkutysięczną publicznością zaprezentowali się Krzysztof Krawczyk, Jacek Stachursky, Poparzeni Kawa Trzy, Halina Kunicka, Stan Tutaj i Krystyna Maciejewska i Ras Luta. Nie zabrakło innych atrakcji artystycznych muzycznych, tanecznych. Jak co roku, było wesołe miasteczko dla najmłodszych, konkursy z nagrodami oraz liczne wydarzenia sportowe, w tym m.in. I Półmaraton Porajski, II Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie „Kacper-Sailor”, Wakacyjne Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej i Rejonowe Zawody Wędkarskie. To były dwa dni wspaniałej zabawy. Jedynie pogoda nie okazała się łaskawa dla uczestników Dni. Wkrótce pełna relacja z imprezy. GALERIA.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę