Content of popup

Archiwum aktualności

20 Grudzień 2014

Czytali „Trylogię”

Szkoła Podstawowa w Poraju włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainicjowaną przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa, a akcja odbyła się 3 grudnia. Nad całością przedsięwzięcia czuwały organizatorki Aleksandra Śmiejkowska-Jasińska i Dorota Krawczyk.

czytaj dalej ...

19 Grudzień 2014

Porajscy wolontariusze najlepsi

Wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Poraju po raz siódmy zostali dostrzeżeni i uhonorowani za pracę wolontariacką. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Muzeum Monet w Częstochowie.

czytaj dalej ...

18 Grudzień 2014

Betlejemskie Światło Pokoju w Poraju

Przedstawiciele porajskich harcerzy wraz z przedstawicielami myszkowskiego hufca, we wtorek 16 grudnia przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Mieszkańcom Gminy Poraj, na ręce wójta Łukasza Stachery i przewodniczącej Rady Gminy Katarzynie Kaźmierczak. Światło znalazło się na honorowym miejscu w gabinecie Wójta. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Pokój jest w nas”.

czytaj dalej ...

18 Grudzień 2014

Żołnierze z Poraja z Grand Prix i medalami

Członkowie Ligi Obrony Kraju uczestniczyli w corocznym zebraniu walnym Stowarzyszenia, podczas którego nagrodzono wyróżniających się członków i podsumowano mijający rok działalności. Drużyna porajskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zdobyła Grand Prix w klasyfikacji rocznej w powiecie myszkowskim, w zawodach strzeleckich organizowanych przez LOK Myszków. Tego dnia zostali również odznaczeni medalami za działalność na rzecz rozwoju sportów strzeleckich.

czytaj dalej ...

16 Grudzień 2014

Gminna Wigilia w Choroniu

W piątek 12 grudnia w remizie ochotniczej straży pożarnej w Choroniu odbyła się Gminna Wigilia. Zaproszenie wójta Łukasza Stachery przyjęło blisko dwieście osób, reprezentujących różne środowiska gminy. Była to także forma podziękowania wszystkim, za całoroczną pracę i działalność na rzecz gminy. GALERIA.

czytaj dalej ...

16 Grudzień 2014

Koncert i potrawy wigilijne w „Bajce”

Niezwykłe kompozycje wigilijnych specjałów, pięknie udekorowanych stołów oraz unoszące się wszędzie zapachy świątecznych potraw – tego wszystkiego mogli doświadczyć ci, którzy w minioną sobotę wybrali się do sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju. Po raz pierwszy odbył się tam bowiem Koncert Kolęd połączony z Degustacją Potraw Bożonarodzeniowych.

czytaj dalej ...

16 Grudzień 2014

Mikołaj w „Bajce”

Do sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, zajechał w saniach z reniferami, w towarzystwie śnieżynek, prawdziwy Mikołaj, by rozdąć prezenty dzieciom ze świetlic środowiskowych z Gminy Poraj.

czytaj dalej ...

16 Grudzień 2014

Opłatek u emerytów w Choroniu

W środę 10 grudnia na wspólnej Wigilii spotkali się członkowie Koła PZERiI z Choronia. Wieczerza odbyła się w Domu Ludowym.

czytaj dalej ...

12 Grudzień 2014

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 110
Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
Obszar występowania: województwo śląskie
Ważność: od godz. 10.00 dnia 12.12.2014 do godz. 5.00 dnia 13.12.2014
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Dyżurny synoptyk: Grzegorz Mikutel

czytaj dalej ...

11 Grudzień 2014

"Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności"

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach Państwa domów. W akcji może wziąć udział każdy. Akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę