Content of popup

Archiwum aktualności

24 Kwiecień 2015

Zmarł prof. Władysław Bartoszewski

W Warszawie zmarł profesor Władysław Bartoszewski. Miał 93 lata. Więzień obozu w Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Po wojnie: pisarz, publicysta, działacz społeczny, polityk. Poraj był ważnym punktem w Jego tragicznych, wojennych losach. Przypominamy fragment wspomnień profesora.

czytaj dalej ...

21 Kwiecień 2015

Wiosenne spotkanie w „Czarce”

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żarkach Letnisku, zorganizował wielkanocne spotkanie dla wszystkich członków i zaproszonych gości. Była to również okazja do powitania wiosny.

czytaj dalej ...

21 Kwiecień 2015

Przedszkolaki z Choronia w piekarni

Przedszkolaki z Choronia miały możliwość odwiedzić porajską piekarnię „Brel”. Zafascynował ich piękny zapach pieczywa.

czytaj dalej ...

21 Kwiecień 2015

20 ton jabłek trafiło do szkół

W czwartek 9 kwietnia blisko dwadzieścia ton jabłek trafiło do Poraja. Żywność pozyskano za pośrednictwem Świętkorzyskiego Banku Żywności z nadwyżek produkcji, powstałych w związku z embargiem wprowadzonym przez Rosję na żywność z Unii Europejskiej oraz z decyzją Komisji Europejskiej o wsparciu rolników poprzez program rekompensat. Jabłka pozyskała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Poraju.

czytaj dalej ...

15 Kwiecień 2015

Program Pomocy Żywnościowej - ogłoszenie


Bank Żywności w Częstochowie przystępuje do realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 w Podprogramie 2015. Właśnie ogłoszony został otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) zainteresowanej realizacją programu na terenie Gminy Poraj. Nabór trwa do 26 kwietnia.

czytaj dalej ...

15 Kwiecień 2015

Pasowani na czytelników

W Szkole Podstawowej im. L. Teligi w Poraju odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, połączone z ogólnopolską kampanią „Cała Polska czyta dzieciom”.

czytaj dalej ...

13 Kwiecień 2015

Ważna wygrana Polonii

W minioną sobotę drużyna Polonii Poraj rozegrała kolejne spotkanie w ramach rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi. Nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe zespół Górnika Piaski 1:3.

czytaj dalej ...

09 Kwiecień 2015

Ulubiona Pani z przedszkola

Przedszkolny konkurs plastyczny „Moja ulubiona Pani z przedszkola” cieszył się wielkim powodzeniem u dzieci. „Leśne Skrzaty”, które uwielbiają wycinać, malować, rysować i tworzyć, z zapałem przystąpiły do wykonania portretów swoich ulubionych pań.

czytaj dalej ...

09 Kwiecień 2015

Dziecięca Drużyna Strażacka - jedyna w powiecie

Taką drużyną może pochwalić się Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach Letnisku, przy której powstała i Samorządowe Publiczne Przedszkole w Żarkach Letnisku, z którego to powołane zostały dzieci do tej drużyny.

czytaj dalej ...

03 Kwiecień 2015

Życzenia od najmłodszych

Tradycyjnie, przed Świętami Wielkanocnymi, do Urzędu Gminy zawitały „Leśne Skrzaty” z życzeniami. Sprawiły tym miłą niespodziankę władzom gminy i pracownikom urzędu.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę