Content of popup

Archiwum aktualności

29 Wrzesień 2014

Grali w nogę w o Puchar Wójta

Na kompleksie „Orlik 2012” w Poraju odbył się Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery.

czytaj dalej ...

29 Wrzesień 2014

Dożynki parafialne w Jastrzębiu

W niedzielę 14 września mieszkańcy Jastrzębia uczestniczyli w parafialnych uroczystościach dożynkowych. Miejscowa parafia wraz ze środowiskiem lokalnym miejscowości, zorganizowała tradycyjne obchody święta plonów. Była msza św. i festynowy czas niedzielnego relaksu dla mieszkańców.

czytaj dalej ...

20 Wrzesień 2014

Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy

W środę 24 września br., w godz. 15.00-18.00, w Urzędzie Gminy w Poraju, przy ulicy Jasnej 21, sala narad, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niebieski parasol” Krajowej Rady Radców Prawnych i częstochowskiej delegatury OIRP w Opolu, świadczone będą nieodpłatne porady prawne dla naszych mieszkańców.

czytaj dalej ...

18 Wrzesień 2014

Superwójt kadencji 2010-2014. Zapraszamy do głosowania na wójta Łukasza Stacherę

Do wyborów samorządowych pozostały dwa miesiące. Dziennik Zachodni oraz portal naszemiasto.pl zapraszają do udziału w plebiscycie, oceniającym pracę obecnych wójtów gmin, leżących w województwie śląskim. Głosować można do 12 października 2014 roku. Sylwetka najlepszego wójta w regionie przedstawiona zostanie czytelnikom w jednym z październikowych wydań "Dziennika Zachodniego". Głosować można za pomocą trzech kanałów - poprzez głosowanie na portali naszemiasto.pl, w serwisie Facebook oraz drogą SMS. Zachęcamy do głosowania na Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę: http://bedzin.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/lukasz-stachera-poraj,19819,1211249,t,id,kid.html

czytaj dalej ...

16 Wrzesień 2014

Centrum Informacji Turystycznej w Poraju już otwarte

We wtorek 2 września 2014 r. w nowo wyremontowanym budynku dworca PKP w Poraju odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Informacji Turystycznej. To właśnie tu powstanie kolejna „Brama na Jurę”, czyli punkt, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć niezbędne informacje dotyczące naszego regionu.

czytaj dalej ...

16 Wrzesień 2014

Udany regatowy debiut

Na ośrodku „Mariny” w Jastrzębiu odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Śląska w klasie Omega. Była to pierwsza tej rangi impreza organizowana przez zarejestrowane w lipcu Stowarzyszenia Marina Poraj. Regaty rozegrano o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery.

czytaj dalej ...

15 Wrzesień 2014

Przedszkole i żłobek oficjalnie otwarte

W obecności kilkudziesięciu zaproszonych gości, radnych, mieszkańców miejscowości i gminy, w czwartek 11 września, oficjalnie otwarty został nowy budynek przedszkola i żłobka w Żarkach Letnisku. GALERIA.

czytaj dalej ...

10 Wrzesień 2014

Monstra na kołach. Już w ten piątek w Poraju

W najbliższy piątek 12 września od godz. 18.00, na tzw. starym targowisku w Poraju, przy ul. Górniczej odbędzie się 1,5 godzinny pokaz cyrkowo-samochodowej słowackiej grupy kaskaderskiej „Extrem Cascaders Team”. Będzie to 1,5 godz. pokaz kaskadersko- samochodowy. W programie jazda na dwóch kółkach, człowiek pochodnia, sceny kaskaderskie z świata filmu oraz jazdy monster truckiem. Impreza będzie biletowana; cena wejściówek: 20 zł dorośli i 15 zł młodzież (do 15 roku życia). Bilety można zakupić przy kasie, na godzinę przed rozpoczęciem się pokazów. Organizatorem imprezy jest Agencja Artystyczna Małgorzaty Puławskiej.

czytaj dalej ...

10 Wrzesień 2014

Imieniny Hrabiny

W sobotę 30 sierpnia, po raz piąty z rzędu, mieszkańcy Żarek Letniska oraz turyści i letnicy mieli okazję poczuć niezwykły klimat lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Wszystko dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, które w swojej miejscowości zorganizowało kolejne już imieniny hr. Stefanii Raczyńskiej. Imprezę wsparł Urząd Gminy Poraj i sponsorzy. GALERIA.

czytaj dalej ...

08 Wrzesień 2014

Oddali hołd bohaterom

Przed siedemdziesięcioma pięcioma laty, 3 września w Dębowcu, polskie wojska starły się z armią hitlerowską. Na pamiątkę tych wydarzeń, władze samorządowe i mieszkańcy miejscowości i gminy oddali hołd bohaterom, poległym w bitwie. GALERIA.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę