Content of popup

Archiwum aktualności

25 Luty 2015

Marzenia się spełniają, zawalcz o nie!


Niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju szansa urzeczywistnienia swoich planów projektowych stoi przed mieszkańcami obszaru działania Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” (PPJ). Stowarzyszenie PPJ jest w trakcie prac nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, która umożliwi pozyskanie środków unijnych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego terenu.


czytaj dalej ...

25 Luty 2015

Ankieta dotycząca poczucia bezpieczeństwa


Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury”, w ramach prowadzonych badań ewaluacyjnych, pragnie poznać opinie mieszkańców 9 partnerskich gmin, dotyczące problemów i oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

czytaj dalej ...

16 Luty 2015

Emeryci z Choronia świętowali

W środę 11 lutego spotkali się emeryci z Choronia i Dębowca. Okazją do świętowania były osiemdziesiąte urodziny jednej z jubilatek. Z życzeniami przybyli m.in. rodzina, emeryci i renciści oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy.

czytaj dalej ...

13 Luty 2015

„Szalona Piątka Plus” za więziennymi murami

Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, po raz kolejny wystąpił w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Koncert odbył się 26 stycznia.

czytaj dalej ...

12 Luty 2015

Strażacy z odnowioną świetlicą

O tym, że strażacy z Żarek Letniska bardzo dbają o swoją strażnicę, nikogo długo przekonywać nie trzeba. Obiekt, dzięki wspólnej pracy strażaków i wsparciu Urzędu Gminy, nieustannie przechodzi etapową modernizację. Niedawno gruntowny remont przeszła świetlica, kuchnia oraz korytarz w remizie. Zakupiony został również nowy telewizor. Dzięki temu strażacy mogą pełnić swoją misję w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

czytaj dalej ...

10 Luty 2015

Kuźnica Stara „Wiarygodną Szkołą”

Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Starej przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne. Są to szkoły mogące pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną, ale także w pełni zapewniające bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

czytaj dalej ...

05 Luty 2015

Jasełka zachwyciły wszystkich

Koniec stycznia to czas na podsumowanie pracy szkół przed feriami. W Gimnazjum w Żarkach Letnisku rodzice nie tylko usłyszeli o postępach w nauce swoich dzieci, ale mogli także obejrzeć występ gimnazjalistów. Wszystko za sprawą jasełek, które wystawili gimnazjaliści. Jasełka zachwyciły wszystkich oglądających.

czytaj dalej ...

03 Luty 2015

Najwięcej Oliwii i Mikołajów

Oliwia i Julia oraz Mikołaj i Kacper. To najpopularniejsze imiona dla dzieci w gminie Poraj. Właśnie te imiona w 2014 roku nadawane były najczęściej nowonarodzonym porajanom.

czytaj dalej ...

30 Styczeń 2015

Kto odśnieża gminne drogi

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi i występującą w zimie możliwością utrudnień na drogach, związaną z opadami śniegu, przypominamy kto na zlecenie Urzędu odśnieża drogi gminne na terenie gminy Poraj.

czytaj dalej ...

29 Styczeń 2015

Zabiegają o Zieloną Flagę

Gimnazjum w Żarkach Letnisku podjęło starania o uzyskanie Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Tytuł nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools, w którym uczestniczy około 15 000 szkół z 54 krajów Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę