Content of popup

Archiwum aktualności

19 Listopad 2014

Wyniki wyborów samorządowych

W wyniku wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada, mieszkańcy Gminy Poraj wybrali wójta i piętnastu radnych Rady Gminy Poraj. Oddali również głosy na radnych Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.

czytaj dalej ...

14 Listopad 2014

Łukasz Stachera - Superwójtem

Redakcja „Dziennika Zachodniego” i portalu myszkow.naszemiasto.pl zorganizowała plebiscyt, w którym oceniono wójtów naszego regionu. Zwyciężył Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, zdobywając ponad 6000 głosów.

czytaj dalej ...

14 Listopad 2014

Rozmowa z Wójtem Łukaszem Stacherą

W ostatnim numerze „Kuriera Porajskiego” ukazała się obszerna rozmowa z wójtem Łukaszem Stacherą o mijającej czteroletniej kadencji, o osiągnięciach i problemach.

czytaj dalej ...

14 Listopad 2014

Zakończono budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Żarkach Letnisku i Masłońskim

Zakończyły się prace przy budowie oczyszczalni ścieków dla Żarek Letniska i Masłońskiego oraz budowie kolektora odprowadzającego ścieki oczyszczone do rzeki Warty. To niewątpliwie największa inwestycja Gminy Poraj w sołectwach Żarki Letnisko i Masłońskie w tej kadencji. Inwestycja współfinansowana była przez Gminę i Miasto Koziegłowy. Można śmiało powiedzieć, że to historyczny moment dla obu gmin. Trwa budowa kanalizacji w Żarkach Letnisku.

czytaj dalej ...

13 Listopad 2014

Gminne obchody Święta 11 Listopada w Poraju

Msza święta, przemarsz, złożenie kwiatów i część artystyczna w Sali widowiskowo-kinowej „Bajka” – złożyły się na gminne obchody Święta Niepodległości 11 Listopada w Poraju.

czytaj dalej ...

09 Listopad 2014

W poniedziałek Urząd będzie nieczynny

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek (10 listopada) Urząd Gminy Poraj będzie nieczynny. Jest to dzień wolny dla pracowników w zamian za święto Wszystkich Świętych, które w tym roku przypadało w sobotę. Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy. Jednocześnie przypominamy, że Urząd Gminy Poraj czynny jest w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 7.00 -15.00, we wtorki w godz. 7.30 – 16.00 i w piątki w godz. 7.00- 14.30.

czytaj dalej ...

09 Listopad 2014

„Powiedzcie to dalej”

Parafia Św. Jana Chrzciciela w Choroniu, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego w Poraju i Referat Promocji Urzędu Gminy Poraj zapraszają na: „Powiedzcie to dalej”, spektakl muzyczno – poetycki do twórczości ks. Jana Twardowskiego z muzyką Włodzimierza Krawczyńskiego – Teatr „Poezji i Muzyki” z Parafii Św. Piotra i Pawła w Częstochowie. 10 listopada 2014, godz. 18.00, Sala Remizy OSP w Choroniu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej ...

09 Listopad 2014

Święty Jan Paweł II patronem ronda w Poraju

Rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej, Piłsudskiego i Okrężnej w Poraju otrzymało imię Świętego Jana Pawła II. Uchwałę w tej sprawie Rada Gminy Poraj podjęła w sierpniu. Symboliczne odsłonięcie tablic z nazwą ronda odbyło się w piątek 31 października.

czytaj dalej ...

09 Listopad 2014

Barwy Jesieni na Jurze

W poniedziałek 27 października odyło się oficjalne wręczenie nagród w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym "Barwy Jesieni na Jurze". Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera.

czytaj dalej ...

09 Listopad 2014

Wierszem uczcili Powstanie Warszawskie

We wtorek, 28 października br. w Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polska poezja współczesna”. Tematem wiodącym tegorocznego konkursu było Powstanie Warszawskie. W ten sposób uczniowie naszego powiatu uczcili pamięć poległych przed 70 laty powstańców.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę