Content of popup

Archiwum aktualności

22 Sierpień 2014

Głosujmy na nasze jednostki

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Dziennika Zachodniego w Myszkowie” i portalu myszkow.naszemiasto.pl, na najlepszą jednostkę OSP w powiecie myszkowskim. Głosować można na wszystkie nasze jednostki. Głosowanie trwa do 31 sierpnia, do godz. 11:59. Szczegóły i zasady: http://myszkow.naszemiasto.pl/plebiscyt/najlepsza-jednostka-osp-w-pow-myszkowskim-glosowanie,19637,t,id.html

czytaj dalej ...

19 Sierpień 2014

Unia Masłońskie reaktywowana

Blisko osiemdziesiąt lat tradycji, wiele sportowych emocji, sukcesów i różne koleje losu klubu, tego doświadczali przez lata wszyscy fani Unii Masłońskie. Z początkiem tego roku, przy wsparciu wójta gminy Łukasza Stachery i przyjacielskiej pomocy Polonii Poraj, klub został ponownie reaktywowany. W najbliższym sezonie zawodnicy występować będą w rozgrywkach klasy „B”.

czytaj dalej ...

17 Sierpień 2014

Najpiękniejszy kościół jest w Żarkach Letnisku

Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Żarkach Letnisku okazał się bezkonkurencyjny w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie myszkowskim, przeprowadzonym przez redakcję „Dziennika Zachodniego w Myszkowie” i portal www.myszkow.naszemiasto.pl. Parafia zdobyła w głosowaniu 4509 głosów. Do finału zakwalifikował się również kościół z Poraja.

czytaj dalej ...

17 Sierpień 2014

Emeryci z Jastrzębia na wycieczce

Grupa emerytów zrzeszonych w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jastrzębiu odwiedziła Pszczynę i okolice Goczałkowic. Wyjazd wsparł wójt Łukasz Stachera.

czytaj dalej ...

11 Sierpień 2014

Remis na początek sezonu

W sobotę 9 sierpnia, na inauguracyjny mecz Polonii Poraj w IV lidze, przyszło ok. 250 kibiców. Na Sportowej, przy pięknej, słonecznej pogodzie, obejrzeli remisowe spotkanie z Przyszłością Ciochowice. W najbliższą niedzielę wyjazdowe spotkanie z Kamienicą Polską.

czytaj dalej ...

09 Sierpień 2014

Zawody odwołane

Informujemy, iż z uwagi na chorobę organizatora, odwołane zostają III Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w skoku w dal z miejsca. Przepraszamy wszystkich chętnych, chcących wziąć udział w rywalizacji portowej.

czytaj dalej ...

08 Sierpień 2014

Wielkie święto folkloru w Gminie Poraj!

Miniony weekend stał w Gminie Poraj pod znakiem folkloru z całą feerią barw jaka towarzyszy tego rodzaju przedsięwzięciom, a w szczególności temu jednemu – Folkloriadzie Jurajskiej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. W tym roku była to już ósma odsłona tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego mającego na celu zachowanie od zapomnienia kultury i tradycji ludowej. 2 i 3 sierpnia Amfiteatr w Żarkach Letnisku rozbrzmiewał muzyką ludową i folklorem miejskim. Honorowy patronat nad Folkloriadą objął wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera. GALERIA.

czytaj dalej ...

08 Sierpień 2014

W sobotę startuje IV liga

Już w najbliższą sobotę 9 sierpnia o godz. 17:00 rozpoczynają się zmagania IV Ligi. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Sportowej na mecz Polonia Poraj - Przyszłość Ciochowice. Liczymy na dobrą frekwencję i dopingowanie naszej drużyny w swoim pierwszym meczu, inauguracyjnym grę naszej drużyny w IV Lidze.

czytaj dalej ...

06 Sierpień 2014

Prace przy przebudowie Dworca w Poraju na ukończeniu

Kończą się prace przy przebudowie dworca kolejowego w Poraju. Całkowicie zmodernizowany został budynek dworca, a także cała infrastruktura techniczna. Powstała mała architektura przydworcowa. Inwestorem jest PKP SA. Obecnie, staraniem Urzędu Gminy, modernizowany jest plac przydworcowy. Całkowita przebudowa dworca jest częścią projektu „Stacja Poraj”, który dworzec kolejowy uczyni jednym z ważnych elementów promocji Gminy Poraj. Oficjalne otwarcie dworca zaplanowane zostało na koniec sierpnia. GALERIA.

czytaj dalej ...

05 Sierpień 2014

Zabawki sprzed lat

W Gimnazjum w Poraju odbyło się podsumowanie rocznego projektu: „Uczniowskiej platformy wymiany doświadczeń szkół Gminy Poraj”. Projekt składał się z dwóch części: polonistycznej i historycznej. Oprócz przedstawień, jakie dla uczniów szkół podstawowych przygotowali gimnazjaliści, szkoła zaproponowała młodszym kolegom dwa konkursy: krasomówczy i historyczny.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę