Content of popup

Archiwum aktualności

29 Styczeń 2015

Zabiegają o Zieloną Flagę

Gimnazjum w Żarkach Letnisku podjęło starania o uzyskanie Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Tytuł nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools, w którym uczestniczy około 15 000 szkół z 54 krajów Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.

czytaj dalej ...

27 Styczeń 2015

Jesteście naszym największym skarbem

Dzień Babci i Dziadka świętowała w środę 21 stycznia Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu. Nie zabrakło występów uczniów, życzeń i chwil wzruszenia, które towarzyszyły świętującym tego dnia. GALERIA.

czytaj dalej ...

26 Styczeń 2015

Dzień Babci i Dziadka w „Czarce”

22 stycznia w Klubie Seniora „Czarka” w Żarkach Letnisku spotkali się członkowie miejscowego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, by świętować Dzień Babci i Dziadka.

czytaj dalej ...

22 Styczeń 2015

Tereny inwestycyjne na sprzedaż

Gmina Poraj wystawiła na przetarg działki – tereny inwestycyjne - położone w miejscowości Jastrząb. Przetarg na nieruchomości odbędzie się 17 lutego 2015 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Poraj - sala 218, poz. Nr 1 i co 15 minut każdy kolejna.

Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej http://poraj.bip.net.pl/?a=1932

czytaj dalej ...

22 Styczeń 2015

Zagrali dla Filipa

W sobotę 10 stycznia Klub Sportowy Olimpia Huta Stara zorganizował charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa. Organizatorzy połączyli dobrą zabawę ze szczytnym celem - zbiórką funduszy na leczenie młodego piłkarza Filipa Sulińskiego.

czytaj dalej ...

15 Styczeń 2015

Przedłużony termin wniosków na komputery

Zapraszamy do składania wniosków. Komputer wraz z dostępem do Internetu - ZA DARMO!!!
Komplet dokumentów zgłoszeniowych do pobrania w Urzędzie Gminy Poraj (w "okienku" na parterze). Rekrutacja przedłużona do 31 marca 2015r.

http://www.porajug.pl/content.php?ContentId=245

czytaj dalej ...

13 Styczeń 2015

I znowu rekord!!!

Pięćdziesięciu pięciu wolontariuszy z gminy Poraj kwestowało w miniona niedzielę na rzecz 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Tym razem – „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Do puszek trafiła rekordowa kwota 17.360 zł. „Tegoroczna akcja po raz kolejny pokazała, że młodzi ludzie świadomie podejmują trud pomocy, a mieszkańcy naszej gminy chętnie i aktywnie w tym uczestniczą”. – podsumowuje Katarzyna Kaźmierczak, przewodnicząca Rady Gminy i koordynator Orkiestry w gminie Poraj. GALERIA.

czytaj dalej ...

12 Styczeń 2015

Wójt Stachera uhonorowany przez żołnierzy

Od ponad dwóch lat w gminie Poraj prężnie działa koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Z końcem roku w Częstochowie podsumowano całoroczną działalność struktur regionalnych organizacji. W spotkaniu uczestniczyli żołnierze z Poraja. Od władz Związku wójt Łukasz Stachera otrzymał odznakę „Za zasługi dla ZŻWP”.

czytaj dalej ...

12 Styczeń 2015

Powiatowy Konkurs Kolęd 2015

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu stał się Konkurs Kolęd organizowany przez Martę Łysek i Rafała Polegaja, którego celem, już od dziewięciu edycji, jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. W tym roku po raz pierwszy miał on formę konkursu powiatowego. GALERIA.

czytaj dalej ...

05 Styczeń 2015

Kto odśnieża gminne drogi

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi i występującą w zimie możliwością utrudnień na drogach, związaną z opadami śniegu, przypominamy kto na zlecenie Urzędu odśnieża drogi gminne na terenie gminy Poraj.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę