Content of popup

Archiwum aktualności

21 Maj 2015

40-lecie posługi kapłańskiej ks. prałata Mariana Dudy

W minioną niedzielę 17 maja, w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Choroniu odbyły się uroczystości związane z 40-leciem posługi kapłańskiej ks. prałata prof. Mariana Dudy, rektora Wyższego Instytutu Teologii Katolickiej w Częstochowie.

czytaj dalej ...

19 Maj 2015

„Leśne Skrzaty” zainteresowane turystyką

Centrum Informacji Turystycznej w Poraju odwiedziły dzieci z Przedszkola "Leśne Skrzaty". Mali podróżnicy oglądali wystawę "Szlak Orlich Gniazd w Barwach Jurajskich Nocy".

czytaj dalej ...

15 Maj 2015

Złoty jubileusz Szkoły w Jastrzębiu

Jubileusz 50-lecia szkoły to okazja do podsumowań, refleksji, przypomnienia niektórych wydarzeń z przeszłości, a przede wszystkim próba ocalenia od zapomnienia ludzi związanych przez wiele lat ze Szkołą Podstawową w Jastrzębiu. W minioną sobotę, 9 maja palcówka obchodziła swój Złoty Jubileusz. GALERIA.

czytaj dalej ...

12 Maj 2015

W 70 Rocznicę tamtych wydarzeń

Przedstawiciele władz samorządowych gminy Poraj złożyli wieniec pod pomnikiem Mogiłą Poległych w Bitwie pod Dębowcem, w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

czytaj dalej ...

12 Maj 2015

Gminny Dzień Strażaka

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka odbyły się 2 maja w Choroniu. Ich organizatorami były porajski Zarząd Gminny Związku OSP i miejscowa jednostka strażaków ochotników. GALERIA.

czytaj dalej ...

12 Maj 2015

Bandera w górę

W samo południe 1 maja, nad Zalewem Porajskim, po raz trzydziesty zawisła biało – czerwona bandera. W ten sposób żeglarze otwierają sezon letni.

czytaj dalej ...

11 Maj 2015

W gminie Poraj wygrał Bronisław Komorowski

W niedzielnych wyborach prezydenckich w gminie Poraj zwyciężył obecnie urzędujący Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wygrał w każdym z sołectw gminy. Na drugim miejscu był kandydat PiS Andrzej Duda, a na trzecim Paweł Kukiz. Za dwa tygodnie obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze.

czytaj dalej ...

08 Maj 2015

W niedzielę wybieramy Prezydenta RP

W najbliższą niedzielę 10 maja odbędą Wybory Prezydenckie. W Gminie Poraj mieszkańcy będą głosować w 7 lokalach wyborczych. Prezentujemy informację na temat lokali wyborczych i obwodach głosowania. Głosować będziemy mogli w godzinach 7.00 – 21.00.

czytaj dalej ...

08 Maj 2015

Nabór wniosków w programie „Działaj Lokalnie”

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Trwa nabór wniosków w programie grantowym „Działaj Lokalnie”.

czytaj dalej ...

07 Maj 2015

Misie w fabryce słodyczy

Grupa „Misie” z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju wybrały się do „Manufaktury Słodyczy” Hokus Pokus w Żarkach.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę