Content of popup

Szkolny Konkurs Recytatorski

10 Marzec 2014

Szkolny Konkurs Recytatorski

W Szkole Podstawowej w Poraju odbył się Konkurs Recytatorski, cieszący się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Miał miejsce 26 lutego. To już jego kolejna edycja.

Fot. arch. SP w Poraju

W Szkole Podstawowej w Poraju odbył się Konkurs Recytatorski

Każdy z uczestników recytował, najlepiej jak potrafił, wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy. Dzieci rewelacyjnie deklamowały teksty zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. W tym roku w jury, oprócz pań polonistek: Anny Szczęsnej i Ilony Hajkowskiej, zasiadał Bogdan Wąchała — aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, właściciel oraz dyrektor Teatru „Małgo” z Częstochowy. Aktor został zaproszony do szkoły przez dyrektor Danutę Służałek – Jaworską. Po ogłoszeniu wyników konkursu omówił występy poszczególnych uczestników oraz przeprowadził z dziećmi ćwiczenia dotyczące profesjonalnej recytacji.


WYNIKI KONKURSU

I m. Paulina Jakubczak z kl. V a

II m. Wiktoria Funiok z kl. V a

III m. Julia Floryszczyk z kl. V a

III m. Martyna Radosz z kl. IV a

III m. Artur Bogacki z kl. IV a

III m. Mateusz Gil z kl. IV a

III m. Aleksandra Krzyczmonik z kl. IV a

wyróżnienia: Nikola Maźniewska z kl. IV b, Anna Górska z kl. V a, Tomasz Romański

z kl. V b , Mikołaj Rajczyk z kl. VI b

< nowsza wiadomość   |   starsza wiadomość >

Poprzednie wiadomości

09 Marzec 2014

Dzień Kobiet u emerytów z Choronia

Tradycyjnie w okolicach Dnia Kobiet, zarząd chorońskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował Dzień Kobiet. Były życzenia od władz gminy, i jak zawsze wspólna biesiada w dobrych nastrojach.

czytaj dalej ...

09 Marzec 2014

Aktywna edukacja w Poraju

W piątek 14 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Poraju odbyło się spotkanie sieci współpracy dyrektorskiej w ramach projektu unijnego prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie o nazwie „Aktywna edukacja”.

czytaj dalej ...

09 Marzec 2014

Audycja umuzykalniająca

Uczniowie klas I – III, w Szkole Podstawowej w Poraju, mieli okazję wziąć udział w audycji umuzykalniającej „Czy znasz tę melodię?”.

czytaj dalej ...

cofnij na górę