Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiadomienie GIOŚ

Przejdź do - Powiadomienie GIOŚ

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach powiadomił o ryzyku wystąpienia w dniu 24.01.2020 r. przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 (100 µg/m3 ) na obszarze powiatów: Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Świętochłowice, Sosnowiec, Jaworzno i powiaty zawierciański, myszkowski i wodzisławski. Przewidywany czas trwania ryzyka: Od godz. 9.00 do godz. 24.00 dnia 24.01.2020 r.

24 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Powiadomienie GIOŚ

Myszki z nagrodą za jasełka

Przejdź do - Myszki z nagrodą za jasełka

XVIII Ogólnopolskie „Wręczyckie Jasełka” - „Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość”. Taką nazwę nosi konkurs, w którym wystąpiły przedszkolaki z grupy „Myszki” z Przedszkola „Leśne Skrzaty”. Mali porajanie byli najmłodszą grupą w konkursie. Swoim występem zyskali uznanie jury i publiczności, zdobywając II miejsce.

24 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Myszki z nagrodą za jasełka

Kampania społeczna 4U!

Przejdź do - Kampania społeczna 4U!

Kampania społeczna 4U! jest inicjatywą Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania i reagowania na zdarzenia o charakterze terrrorystycznym.

24 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Kampania społeczna 4U!

Na Zimowe Ptakoliczenie zaprasza częstochowski OTOP

Przejdź do - Na Zimowe Ptakoliczenie zaprasza częstochowski OTOP

W najbliższy weekend 25-26 stycznia, w ramach szesnastego Zimowego Ptakoliczenia, na wszystkich miłośników ptaków i ornitologów amatorów czekają dwa wydarzenia w regionie. Częstochowski Oddział Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zaprasza w niedzielę do Masłońskiego, nad brzeg Zalewu Porajskiego, a w sobotę do częstochowskiego Parku Wypoczynkowego Lisiniec, na wspólne obserwowanie i liczenie ptaków. Ptakiem Zimy 2020 został gawron.

23 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Na Zimowe Ptakoliczenie zaprasza częstochowski OTOP

ALFA I ALFA-CRP w całym kraju

Przejdź do - ALFA I ALFA-CRP w całym kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że od 23 stycznia od godz. 00.01 do 29 stycznia 2020 r . do godz. 23.59 w Polsce będą obowiązywały stopnie alarmowe: 2. stopień alarmowy BRAVO w województwie małopolskim oraz 1. stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całym kraju.

23 stycznia 2020
Czytaj więcej o: ALFA I ALFA-CRP w całym kraju

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Od 23.1.2020 godz. 0.00 do 23.1.2020r. godz. 9.00 Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C. Stopień: 1. Prawdopodobieństwo: 80%.

22 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Życzenia dla wszystkich Dziadków

Przejdź do - Życzenia dla wszystkich Dziadków

Wszystkim Dziadkom z Gminy Poraj życzymy z okazji ich święta, aby za swoją miłość, troskę i mądrość znaleźli w sercach wnucząt serdeczną wdzięczność, czułość i opiekę.

22 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Życzenia dla wszystkich Dziadków