Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie. Burze z gradem

Przejdź do - Ostrzeżenie. Burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla województwa śląskiego.

21 lipca 2019
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie. Burze z gradem

XIII FOLKLORIADA JURAJSKA "Starodawne i bliskie czasy"

Przejdź do - XIII FOLKLORIADA JURAJSKA "Starodawne i bliskie czasy"

W pierwszy weekend sierpnia Żarki Letnisko staną się folklorystyczną stolicą Regionu, a to za sprawą XIII Folkloriady Jurajskiej.

21 lipca 2019
Czytaj więcej o: XIII FOLKLORIADA JURAJSKA "Starodawne i bliskie czasy"

„Kalina” na deptaku w Ciechocinku

Przejdź do - „Kalina” na deptaku w Ciechocinku

Zazwyczaj trafia się do tego pięknego, uzdrowiskowego miasta ze specjalnym skierowaniem z NFZ. One postanowiły jednak zwiedzić je jako turystki. I z pewnością był to bardzo dobry pomysł, tak jak i cały wyjazd. Mowa o paniach z zespołu KGW „Kalina”, które po trudach występów scenicznych i celem pogłębienia integracji, wybrały się wspólnie do Ciechocinka. Oprócz poprawy zdrowia i relaksu zabrały w drogę powrotną ogrom wrażeń i miłych wspomnień.

19 lipca 2019
Czytaj więcej o: „Kalina” na deptaku w Ciechocinku

Reprezentacja Gminy Poraj w Brennej

Przejdź do - Reprezentacja Gminy Poraj w Brennej

W miniony weekend (13-14 lipca br.) w Brennej odbył się 52. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Gminę Poraj reprezentowały trzy zespoły śpiewacze: „Malwy”, „Kalina” oraz „Choronianki”.

18 lipca 2019
Czytaj więcej o: Reprezentacja Gminy Poraj w Brennej

FC Albatros ponownie z Pucharem

Przejdź do - FC Albatros ponownie z Pucharem

W Poraju odbyły się tradycyjne już Wakacyjne Mistrzostwa Piłki Nożnej Futsal o Puchar Wójta Gminy Poraj. W tym roku turniej towarzyszył Dniom Gminy Poraj. Patronat nad Mistrzostwami objęła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. W sportowe szranki, na boisku „Orlik” w Poraju stanęło w sumie osiem drużyn. Co ciekawe, podobnie jak rok temu, zwycięstwo odniosła drużyna FC Albatros z Częstochowy.

17 lipca 2019
Czytaj więcej o: FC Albatros ponownie z Pucharem

Dzieci z Litwy i Ukrainy w Poraju

Przejdź do - Dzieci z Litwy i Ukrainy w Poraju

Dzieci i młodzież z Litwy i Ukrainy odwiedziły Poraj. Młodzi goście ze swoimi opiekunami odpoczywali w naszym kraju przez blisko dwa tygodnie. Organizatorem wakacji dla Kresowian jest od wielu lat ks. Ryszard Umański ze Stowarzyszenia Patriotycznego „Kresy”. Program pobytu w Poraju, przygotowany przez Urząd Gminy i Stowarzyszenie „Marina Poraj” dał im możliwość pogłębiania wzajemnego kontaktu, możliwość rozmawiania po polsku i wspaniałego, aktywnego relaksu nad Zalewem Porajskim.

16 lipca 2019
Czytaj więcej o: Dzieci z Litwy i Ukrainy w Poraju

Porajanka Kinga Boroń z wyróżnieniem na Festiwalu w Opolu

Przejdź do - Porajanka Kinga Boroń z wyróżnieniem na Festiwalu w Opolu

Wszyscy bardzo dobrze znamy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który towarzyszy nam corocznie już od roku 1963. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano w Opolu Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Mini-Debiuty”. Organizatorem festiwalu było Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Z inicjatywy dyrektor Beaty Rajczyk, wzięło w nim udział Przedszkole z Poraja, które reprezentowała Kinga Boroń. Zaprezentowała piosenkę „Uśmiech”, której autorkami są nauczycielki z przedszkola, a nagranie powstało dzięki zaangażowania naszych rodzimych muzyków.

14 lipca 2019
Czytaj więcej o: Porajanka Kinga Boroń z wyróżnieniem na Festiwalu w Opolu