Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

OGŁOSZENIE

Przejdź do - OGŁOSZENIE

Szanowni mieszkańcy!!!

Do Urzędu Gminy w Poraju wpłynęło zgłoszenie, że na prywatnej posesji, położonej w miejscowości Gęzyn przybłąkał się pies w typie wilczaka czechosłowackiego. Właściciela psa bądź osoby, które są w stanie określić do kogo należy przedstawiony na zdjęciach pies, proszone są o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków Urzędu Gminy Poraj tel.: (34) 3145 – 251 wew. 35, (34) 366 85 78 bądź 728 330 895.

 

20 września 2019
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

XXVI edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019”

Przejdź do - XXVI edycja akcji  „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019”

W dniach 20 – 22 września 2019 r. organizowana jest kolejna, XXVI edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019” w ramach światowej kampanii „Clean Up the World”, której organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Tradycyjnie do akcji przyłącza się również Gmina Poraj. W piątek świat sprzatają uczniowie szkół, a w poniedziałek TPŻL w Żarkach Letnisku. Gmina Poraj oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparli uczestników akcji niezbędnymi materiałami – workami, rękawicami oraz zagospodarowaniem odpadów zebranych podczas akcji.

20 września 2019
Czytaj więcej o: XXVI edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019”

Życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka

Przejdź do - Życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka

Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Przedszkolaka pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dzieciństwo to piękny okres w życiu człowieka. Oby trwał jak najdłużej i składał się wyłącznie z wyjątkowych chwil, pełnych radości, miłości i beztroski.

20 września 2019
Czytaj więcej o: Życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka

Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

Przejdź do - Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej tematem wydania przez Wójta Gminy Poraj decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia „Budowa instalacji do przetwarzania odpadów na działkach oznaczonych nr ew. 169/10 i 1459/11 położonych w miejscowości Jastrząb” Urząd Gminy przedstawia informację w powyższym zakresie.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

Przejdź do - TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

Urząd Gminy Poraj zachęca do adopcji szczeniąt. Jeden piesek (podpalany ciemno - brązowy) i dwie suczki (podpalane jasno - brązowe), poszukują dobrych, odpowiedzialnych domów. Mama o łagodnym usposobieniu, średniej wielkości. Osoby zainteresowane adopcją piesków proszone są o kontakt z właścicielem nr tel. 734 914 931. Szczeniaki do obejrzenia w miejscowości Choroń.

19 września 2019
Czytaj więcej o: TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Przejdź do - ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabory dotyczące nawodnienia w gospodarstwie rolnym będą ogłaszane cyklicznie. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR, można je także składać za pośrednictwem biur powiatowych lub drogą pocztową.

19 września 2019
Czytaj więcej o: ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa

Przejdź do - Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa

Rozpoczęły się prace przy budowie drugiego odcinka chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku, czyli do końca jego długości. Pierwszy wybudowano jeszcze przed wakacjami. Drugi etap realizowany jest po tym, gdy Zakład Energetyczny przestawił słupy energetyczne, co było niezbędne w realizacji tej inwestycji do końca. Energetycy już wykonali prace, więc Gmina przystąpiła właśnie do dalszej realizacji tej inwestycji.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa