Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zachowajmy ostrożność podczas upałów

Przejdź do - Zachowajmy ostrożność podczas upałów

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

19 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Zachowajmy ostrożność podczas upałów

Tomasz Rados trenerem drużyny seniorów Polonii Poraj

Przejdź do - Tomasz Rados trenerem drużyny seniorów Polonii Poraj

I wszystko już wiadomo! Od 1 lipca br., czyli już za dwa tygodnie, stery seniorskiej drużyny Polonii Poraj przejmie utytułowany i doświadczony szkoleniowiec – Tomasz Rados. Zarząd Klubu zaprasza wszystkich zainteresowanych z gminy Poraj i okolic do treningów.

19 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Tomasz Rados trenerem drużyny seniorów Polonii Poraj

Weekendowy dyżur aptek

Przejdź do - Weekendowy dyżur aptek

Rozkład godzin pracy i harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy na 2021r. Termin: 18 - 21.06.2021 r. weekend.

19 czerwca 2021

Liczba zaszczepionych osób w Gminie. Dużo, ale musi być więcej!

Przejdź do - Liczba zaszczepionych osób w Gminie. Dużo, ale musi być więcej!

Od 15 czerwca dostępne są rządowe dane dotyczące liczby osób zaszczepionych w gminach. W skali kraju przoduje Ciechocinek, gdzie zaszczepiło się już 40,5% mieszkańców. Gmina Poraj znajduje się na piątym miejscu w regionie częstochowskim. Naszą gminę wyprzedzają tylko Częstochowa, Myszków, Lubliniec i Starcza. Na 2477 gmin, Gmina Poraj w tej statystyce znajduje się 293 miejscu w Polsce! Apelujemy: SZCZEPMY SIĘ!!!

18 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Liczba zaszczepionych osób w Gminie. Dużo, ale musi być więcej!

Prośba PORECO o racjonalne gospodarowanie wodą

Przejdź do - Prośba PORECO o racjonalne gospodarowanie wodą

W związku z falą upałów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowej, prosimy wszystkich użytkowników o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą.

18 czerwca 2021

Jak przetrwać upały

Przejdź do - Jak przetrwać upały

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

18 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Jak przetrwać upały