Gmina Poraj

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ

Najnowsze aktualności

Od dziś nowy rozkład jazdy PKP

Przejdź do - Od dziś nowy rozkład jazdy PKP

Większa liczba pociągów, nowe połączenia do Kluczborka i zimowe kursy do Zakopanego – to tylko kilka nowości, które przygotowaliśmy dla naszych podróżnych w nowym rozkładzie jazdy. Zmiany wejdą w życie już w najbliższą niedzielę – czyli 15 grudnia. Z pewnymi utrudnieniami będą się musieli liczyć pasażerowie linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice), ze względu na kontynuacje modernizacji linii kolejowej nr 1 (S1). Ruch pociągów będzie tutaj determinowany możliwościami eksploatacyjnymi odcinka Myszków – Częstochowa. Z uwagi na chęć utrzymania wszystkich istniejących pociągów zastosowaliśmy dwa różne rozwiązania dla tej sytuacji - informuje Spółka Koleje Śląskie.

15 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Od dziś nowy rozkład jazdy PKP

Spotkanie wigilijne seniorów w Klubie „Czarka”

Przejdź do - Spotkanie wigilijne seniorów w Klubie „Czarka”

W piątek, 13 grudnia w Klubie „Czarka” – siedzibie seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żarkach Letnisku, na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym zebrali się członkowie oraz sympatycy żareckich seniorów.

14 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne seniorów w Klubie „Czarka”

Poraj. Jest za ciepło, by otworzyć lodowisko!

Przejdź do - Poraj. Jest za ciepło, by otworzyć lodowisko!

Oczekiwany start lodowiska „Biały Orlik” w Poraju został przełożony. Wysokie temperatury powietrza uniemożliwiają prawidłowe przygotowanie lodowej tafli. W trakcie przygotowania są prace przy montażu gminnego sztucznego lodowiska. Lodowisko ma stanąć – podobnie jak w poprzednich latach – na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Poraju.

13 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Poraj. Jest za ciepło, by otworzyć lodowisko!

Orkiestra Dęta z Choronia zagra w RMF FM!

Przejdź do - Orkiestra Dęta z Choronia zagra w RMF FM!

Już dziś, w audycji "Lepsza połowa dnia" w RMF FM, występ Orkiestry Dętej z Choronia. Naszej orkiestry wysłuchać będzie można o godz. 14.00. Orkiestra da sygnał do rozpoczęcia przedświątecznego weekendu. Zapraszamy, w imieniu kapelmistrza Tomasza Radosza, i muzyków.

13 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Orkiestra Dęta z Choronia zagra w RMF FM!

Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Od 12.12.2019 godz. 22:00 do 13.12.2019 godz. 7:30 mogą występować opady marznące. Stopień ostrzeżenia - 1. Prawdopodobieństwo: 70%. Przebieg: Obszar: powiat myszkowski. Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów deszczu, śniegu z deszczem lub mżawki, marznących i powodujących gołoledź.

12 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej

Przejdź do - Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej

W hali sportowej w Poraju odbył się Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak. W turnieju udział wzięło 10 drużyn, wśród których puchar zdobył team "Być Może". 

12 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej

Spotkanie wigilijne seniorów

Przejdź do - Spotkanie wigilijne seniorów

W środę 11 grudnia, w świątecznej atmosferze i wśród zaproszonych gości członkowie Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Choronia i Dębowca spotkali się przy wigilijnym stole, by łamiąc się opłatkiem złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia.

12 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne seniorów