Karol Sioła Mistrzem Świata w Ju-jitsu!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 listopada 2019

Zawodnik Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun Żarki Letnisko podbił Abu Dhabi, gdzie w pięknym stylu wywalczył Mistrzostwo Świata w Ju-Jitsu. Do domu powróci ze złotym medalem i tytułem Mistrza Świata. Gratulujemy!

karol sioła mistrzem świata w jujitsu gmina poraj shogun żarki letnisko

Karol Sioła jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun
Żarki Letnisko, który z każdych zawodów przywozi sportowe trofea. Od lat szlifuje swoje umiejętności
pod okiem trenera Krystiana Pakuły.

Pod koniec października br. Karol wziął udział w Mistrzostwa Europy w Heraklionie w Grecji,
gdzie po zaciętych 5 walkach, w tym 4 wygranych, zdobył brązowy medal.

Nie miał czasu na odpoczynek, gdyż został powołany do reprezentacji Polski i w zeszłym tygodniu
wyjechał na Mistrzostwa Świata do Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Tam, po krótkiej aklimatyzacji, potwierdził swoją świetną formę.

W poniedziałek 18 listopada Karol Sioła wziął udział w walkach w kategorii wiekowej U21 oraz w wadze
do 85 kg. Po niezwykle emocjonujących pojedynkach udowodnił swoją zdecydowaną wyższość
nad przeciwnikami i sięgnął po złoto. Z dumą reprezentował Polskę stojąc na podium, śpiewając nasz hymn.

Dzień później, we wtorek 19 listopada, nasza reprezentacja, w składzie której również znalazł się Karol, walczyła w konkurencji drużynowej. W pięknym stylu zajęłą drugie miejsce i zdobyła srebrny medal.

Wielkie gratulacje dla Karola oraz jego trenera!

Życzymy kolejnych zwycięstw i sportowych sukcesów, a wszystkich chętnych, zarówno dzieci, jak i młodzież, zapraszamy na trening ju-jitsu!

 

materiał: KSiSW SHOGUN Żarki Letnisko

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie