Spektakularny sukces Szalonej Piątki Plus

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 listopada 2023

„Szalona Piątka Plus” wyśpiewała Grand Prix, a solistka Elżbieta Jatulewicz zdobyła III miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Festiwal odbył się 18 listopada, a jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach.

"18. listopada to jeden z najbardziej pracowitych i najszczęśliwszych dni w naszej działalności. Kochamy wyzwania, ale to było niezwykle trudne i zaskakujące. Dla nas ten Festiwal to szybka decyzja i dużo przygotowań. Czasu było niewiele dlatego wybrałyśmy piosenkę, którą już miałyśmy w repertuarze. Trzeba ją było jednak odświeżyć, zmienić podkład muzyczny i starannie dopracować, co w efekcie zyskało uznanie jury, w którym zasiadały wybitne postaci z gruntownym wykształceniem muzycznym, aktywne zawodowo, śpiewające, realizujące projekty muzyczne ze studentami. Utwór był niezwykle trudny, ze zmianą tempa, śpiewany na pięć głosów, a miejscami nawet na sześć. Było nam ogromnie miło, kiedy po ogłoszonym werdykcie, zostałyśmy poproszone o zaśpiewanie dodatkowego utworu - już a'capella - dla prezydenta Kielc" - opowiada Elżbieta Jatulewicz - kierownik muzyczny Zespołu. Warto dodać, że „Szalona Piątka Plus” zdobywając nagrodę Grand Prix musiała wokalnie pokonać całą konkurencję, czyli 140 uczestników.

"Szalona Piątka Plus" i Ela Jatulewicz przyzwyczaiły nas do swoich sukcesów, z których za każdym razem jesteśmy jednakowo dumni i cieszymy się, że nasz Zespół i solistka zdobywają zawsze najwyższe miejsca na podium. Serdecznie dziękuję pani wójt za zapewnienie transportu dla Zespołu do Kielc, bo tylko obecność na Festiwalach, konfrontacja z innymi, daje możliwość rozwoju, a sukcesy dodają wiatru w skrzydła i motywują do dalszej pracy. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję Zespołowi i E. Jatulewicz"- mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju - Magdalena Ryziuk-Wilk.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie Elżbieta Jatulewicz wyśpiewała jako solistka III miejsce.

"Okazało się, że dostałam III nagrodę rywalizując z doskonałymi, młodymi wokalistami, co bardzo mnie zaskoczyło i ucieszyło" – powiedziała E. Jatulewicz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie