Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku laureatem konkursu grantowego!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 stycznia 2019

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku zdobyła dla placówki grant w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki temu jeszcze w tym roku powstanie w szkole „Odpoczywalnia”.

Tegoroczna edycja konkursu grantowego Fundacji Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam” szukała inicjatyw mających na celu zmianę najbliższego otoczenia. Każdy pomysł, który coś zmieniał, poprawiał lub tworzył i prowadził do konkretnej zmiany w przestrzeni wspólnej danej społeczności miał szansę otrzymać darowiznę. Na ogłoszony pod koniec września 2018 r. konkurs wpłynęły łącznie 774 wnioski z całej Polski, spośród których 121 zostało nagrodzonych grantem w trzech różnych wysokościach.
Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się również szkoła z naszej gminy.

Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku laureatem konkursu grantowego

Z inicjatywy rodziców powstał pomysł stworzenia w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku tzw. „Odpoczywalni”, czyli miejsca, gdzie uczniowie będą mogli złapać oddech podczas przerw między lekcjami. Ma to być miejsce szczególne, które zachęci je do wspólnego spędzenia czasu w twórczy sposób, bez agresji i nudy. Jak będzie wyglądać? Na razie to tajemnica, która ma być wspaniałą niespodzianką dla uczniów wracających do szkoły po feriach zimowych.

Tydzień temu pomysłodawczyni „Odpoczywalni” oraz autorka wniosku grantowego Jolanta Lisowska wraz z dyrektor SP w Żarkach Letnisku Justyną Krauze-Cieślińską udały się do oddziału Santander Bank w Częstochowie, by podpisać i odebrać umowę darowizny. Na jej podstawie nastąpi wypłata środków, które pomogą w realizacji całego przedsięwzięcia.

Projekt „Odpoczywalni” będzie realizowany w okresie ferii zimowych. O jego postępach oraz efekcie końcowym będziemy informować po zakończeniu wszystkich prac.

Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku laureatem konkursu grantowego!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie