„Wzorowa Łazienka” w Żarkach Letnisku

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 stycznia 2019

Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku wygrała nagrodę II stopnia w konkursie „Wzorowa Łazienka”. Dzięki zaangażowaniu rodziców placówka otrzymała roczny zapas środków czystości.

IV edycja programu „Wzorowa Łazienka” marki Domestos miała charakter akcji całorocznej, skierowanej do szkół podstawowych. W jej ramach można było uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dotyczących higieny, zaprezentować galerię prac uczniów, a także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania był remont łazienki szkolnej do wartości 30 tys. zł.

Do akcji przystąpiło w sumie 866 szkół z całej Polski, w tym również Szkoła Podstawowa z Żarek Letniska. Uczniowie tej szkoły przygotowali specjalną galerię rysunków przedstawiających szkolną łazienkę ich marzeń, która wzięła udział w głosowaniu. Każdy mógł oddać jeden głos dziennie poprzez stronę konkursu. Punkty można było także zdobywać uczestnicząc w różnych aktywnościach, m.in. w Lekcji Higieny z okazji Światowego Dnia Toalety, przeprowadzonej wśród uczniów szkoły przez wychowawcę świetlicy środowiskowej Małgorzatę Ślęzak oraz akcji plakatowania toalet specjalnymi afiszami z regułami właściwych zachowań w wc. Dodatkowe punkty można było również zdobywać korzystając z aplikacji mobilnej, która polegała na zwalczaniu bakterii.

wzorowa łazienka w szkole podstawowej w żarkach letnisku

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz samych uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku udało się zebrać imponującą liczbę 9718 głosów! Dzięki temu placówka zdobyła nagrodę II stopnia, czyli roczny zapas produktów Domestos, który pozwoli zadbać o czystość i higienę wszystkich szkolnych toalet, oszczędzając przy tym budżet szkoły.

Rada Rodziców działająca przy SP w Żarkach Letnisku dziękuje wszystkim, którzy dorzucili choćby punkt do wygranej i zapowiada, że szkoła w przyszłym roku powalczy o nagrodę główną, czyli remont łazienek szkolnych!

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie