Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Szukamy pieska!

Przejdź do - Szukamy pieska!

W dniu 28.11.2023 r., w godzinach popołudniowych, około godziny 17:00, z posesji w Poraju przy ul. Poprzecznej uciekł pies. Piesek ma 14 lat, wabi się „Misio” i nie posiada chipa. Znakiem szczególnym jest brak ogonka (kikut). Ogłoszenie grzecznościowe! Tel. kontaktowy do właścicielki 660 713 652.

29 listopada 2023

Ulica Mickiewicza w Jastrzębiu z kanalizacją i nawierzchnią drogi

Przejdź do - Ulica Mickiewicza w Jastrzębiu z kanalizacją i nawierzchnią drogi

Zakończyła się budowa kanalizacji i drogi w ciągu ulicy Mickiewicza w Jastrzębiu. Na ten moment czekali mieszkańcy Jastrzębia. Wykonawcą inwestycji na zlecenie Urzędu Gminy Poraj było Przedsiębiorstwo „Hydromex Plus” z Częstochowy. Swojego zadowolenia nie kryją radni Sylwester Sawicki – przewodniczący Rady Gminy i Waldemar Sitek, którzy zabiegali o realizację tego przedsięwzięcia.

29 listopada 2023
Czytaj więcej o: Ulica Mickiewicza w Jastrzębiu z kanalizacją i nawierzchnią drogi

Dzień Postaci z Bajek w Żarkach-Letnisku

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek w Żarkach-Letnisku

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę śmierci Walta Disney 'a. W Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach-Letnisku również świętowano, a w całej szkole panował bajkowy nastrój.

29 listopada 2023
Czytaj więcej o: Dzień Postaci z Bajek w Żarkach-Letnisku

Kondolencje...

Przejdź do - Kondolencje...

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 26 listopada 2023 roku zmarł Sławomir Błoński - wieloletni skarbnik, sekretarz i aktywny działacz Polskiego Związku Wędkarskiego Koło w Poraju. Miał 60 lat.

29 listopada 2023

ZUS: Dla kogo emerytura po zmarłym

Przejdź do - ZUS: Dla kogo emerytura po zmarłym

Po śmierci osoby będącej na emeryturze lub rencie, prawo do wypłaty świadczenia ustaje. Listonosz, który przynosi emeryturę osoby zmarłej, nie powinien wypłacać tych pieniędzy domownikom. Taką emeryturę czy rentę należy zwrócić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast uprawniony członek rodziny ma prawo złożyć wniosek o wypłatę tzw. niezrealizowanego świadczenia.

29 listopada 2023
Czytaj więcej o: ZUS: Dla kogo emerytura po zmarłym

Spektakularny sukces Szalonej Piątki Plus

Przejdź do - Spektakularny sukces Szalonej Piątki Plus

„Szalona Piątka Plus” wyśpiewała Grand Prix, a solistka Elżbieta Jatulewicz zdobyła III miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Festiwal odbył się 18 listopada, a jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach.

28 listopada 2023
Czytaj więcej o: Spektakularny sukces Szalonej Piątki Plus