Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Przejdź do - 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. W tym szczególnym dniu, życzymy osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i opiekunom przede wszystkim zdrowia, spełnienia, możliwości realizacji marzeń i osiągania zamierzonych celów. Co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii.

3 grudnia 2020
Czytaj więcej o: 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Akcja informacyjna w aptekach

Przejdź do - Akcja informacyjna w aptekach

Rusza kolejna akcja informacyjna mająca na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii COVID-19. Do aptek w całej Polsce trafią plakaty z instrukcją postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem.

3 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Akcja informacyjna w aptekach

Jest nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń; zmienia przepisy o maseczkach w pracy

Przejdź do - Jest nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń; zmienia przepisy o maseczkach w pracy

Od środy to pracodawca decyduje o zakrywaniu ust i nosa przez pracowników, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba - zakłada rozporządzenie, które we wtorek opublikowano w Dzienniku Ustaw.

3 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Jest nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń; zmienia przepisy o maseczkach w pracy

Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Dziś (3.12) od godz. 9.00 do 16.00 mogą występować opady marznące. Stopień ostrzeżenia - 1. Prawdopodobieństwo: 80%. Przebieg: Miejscami mogą pojawić się słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

3 grudnia 2020

Informacja ZUS: Emeryci i renciści dorobią więcej

Przejdź do - Informacja ZUS: Emeryci i renciści dorobią więcej

Od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. ZUS zmniejszy wypłacane świadczenie, jeśli przychód z dodatkowych źródeł przekroczy 3 618,30 zł brutto.

3 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Informacja ZUS: Emeryci i renciści dorobią więcej

Protest samorządów #TylkoCiemność. Gmina Poraj przyłączyła się do akcji

Przejdź do - Protest samorządów #TylkoCiemność. Gmina Poraj przyłączyła się do akcji

We wtorek (1 grudnia) rozpoczęła się akcja protestacyjna samorządów, do której przystąpiło szereg miast i gmin. Protest ma związek z zapowiedzią zawetowania unijnego budżetu przez polski rząd. O 17.00 zgasły na godzinę światła w wielu miastach i gminach. W akcie protestu światło wyłączone zostało również przed Urzędem Gminy Poraj i na Skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tym symbolicznym aktem Gmina Poraj włączyła się do akcji protestacyjnej. 

2 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Protest samorządów #TylkoCiemność. Gmina Poraj przyłączyła się do akcji

Poziom II - Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Przejdź do - Poziom II - Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W środę (2.12) Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach poinformował o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka: od godz. 9.00 dnia 02.12.2020 do godz. 24.00 dnia 03.12.2020 r.
Obejmuje: Dąbrowę Górniczą, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Jaworzno, Bielsko-Białą, powiaty: będziński, lubliniecki, kłobucki, raciborski, wodzisławski, zawierciański, myszkowski, cieszyński.

2 grudnia 2020