Młodzi Poloniści zagrali pod balonem

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 lutego 2020

Młodzi piłkarze Polonii Poraj wzięli udział w eliminacjach turnieju Bielik Cup 2020. Mecze rozgrywane były w Krakowie, na słynnym boisku pod balonem.

Orliki uczestniczyli w turnieju, w którym udział brały drużyny: AP Wisła Brzeżnica, KS Zakopane, SMS Łódź, Karpaty Krosno, Progres Kraków, Akademia Sandecja, UKS Chrzanów, AP Wisła Czarny Dunajec, Juventus Warszawa I,II,III, Polonia Poraj, RAP Radomsko, MSP Bochnia, Ruły United.

W drużynie grali: Tobiasz Mynarek, Dawid Czarnecki, Antoni Popiołek, Franciszek Popiołek, Mikołaj Łabuś, Franciszek Łabuś, Karol Kozieł, Kacper Wiśniewski, Nikodem Maszczyk, Ignacy Maliszewski, Karol Sadowski, Tomasz Guzik, Adam Gural, Michał Jaros. Do kompletu drużyny brakowało następujących zawodników: Szymon Sieiński, Błażej Grabowski, Michał Sitek, Wiktor Jarkiewicz.

Mecze rozgrywano na boisku o wymiarach Orlika, po 12 minut z przerwą trwającą również 12 minut do następnego meczu. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy.

W sobotę rozegraliśmy 7 meczy, a w niedzielę 8. W sobotnich meczach wygraliśmy z MSP Bochnią 1:0 (bramka Karol Kozieł), z Juventusem III 1:0 (bramka Michał Łabuś), z Ruły United 1:0 (bramka Michał Jaros), z Juventusem I 6:1 (bramki Michał Jaros - 2, Michał Łabuś - 1, Franciszek Łabuś - 2, Karol Kozieł -1). Mecze przegrane z Sandecją i Progresem Kraków. W niedzielę rozegraliśmy 8 meczy.

Trudy turnieju okazały się zbyt duże, aby w osłabionym składzie liczyć się w dalszej walce. Ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce. Radość zawodników była i tak duża, bo spełniło się ich marzenie gry pod balonem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty medal. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Podziękowania dla Rodziców, którzy pomagali trenerowi w opiece nad dziećmi: panom Wojciechowi i Krzysztofowi Łabusiom, panu Przemkowi Koziełowi, panu Popiołkowi oraz panu Czarneckiemu. Chłopcy byli zmęczeni, ale zadowoleni.